برندگان جوایز اسکار ۲۰۲۱ مشخص شدند

مراسم نود سومین دوره جوایز اسکار یا Oscars 2021 بامداد دوشنبه با دو ماه تاخیر برگزار شد و طی آن شاهد حضور چهره‌های شناخته‌شده هالیوود روی فرش قرمز بودیم.

سال گذشته فیلم Parasite ساخته «بونگ جون هو» در بسیاری از دسته‌های مختلف حضور داشت و با کسب عنوان «بهترین فیلم» تبدیل به اولین فیلم غیر انگلیسی زبانی شد که به این موفقیت دست پیدا می‌کند. بونگ همچنین اولین فیلمساز کره‌ای شد که جایزه بهترین کارگردانی را از آن خود کرد.

از جمله آثار درخشان اسکار ۲۰۲۱ می‌توان به فیلم Another Round (از کشور دانمارک) با بازی مدس میکلسن، Nomadland به عنوان بهترین فیلم سال، انیمیشن Soul و Judas and the Black Messiah با چند جایزه ارزشمند اشاره کرد.

لیست کامل برندگان نود و سومین دوره جوایز اسکار به شرح زیر است:

بهترین فیلم اسکار ۲۰۲۱

  • “The Father”
  • “Judas and the Black Messiah”
  • “Mank”
  • “Minari”
  • “Nomadland” (برنده)
  • “Promising Young Woman”
  • “Sound of Metal”
  • “The Trial of the Chicago 7”

بهترین کارگردان اسکار ۲۰۲۱

  • توماس وینتربرگ – Another Round
  • دیوید فینچر – Mank
  • لی آیزاک چونگ – Minari
  • کلوئی ژائو – Nomadland (برنده)
  • امرالد فنل – Promising Young Woman

بهترین بازیگر مرد اسکار ۲۰۲۱

  • ریز احمد – Sound of Metal
  • چادویک بوسمن – Ma Rainey’s Black Bottom
  • آنتونی هاپکینز – The Father (برنده)
  • گری اولدمن – Mank
  • استیون یون – Minari

بهترین بازیگر زن اسکار ۲۰۲۱

  • ویولا دیویس – Ma Rainey’s Black Bottom
  • آندرا دی – The United States vs. Billie Holiday
  • ونسا کربی – Pieces of a Woman
  • فرانسس مک دورمند – Nomadland (برنده)
  • کری مولیگان – Promising Young Woman

بهترین بازیگر مرد نقش مکمل اسکار ۲۰۲۱

  • ساشا بارون کوهن – The Trial of the Chicago 7
  • دانیل کالوویا – Judas and the Black Messiah (برنده)
  • لسلی اودوم جونیور – One Night in Miami
  • پل راسی – Sound of Metal
  • لیکیت استنفیلد – Judas and the Black Messiah

اسکار 2021

بهترین بازیگر زن نقش مکمل اسکار ۲۰۲۱

  • ماریا باکالوا – Borat Subsequent Moviefilm
  • گلن کلوز – Hillbilly Elegy
  • اولیویا کلمن – The Father
  • آماندا سیفرید – Mank
  • یون یو جونگ – Minari (برنده)

بهترین فیلمنامه اقتباسی اسکار ۲۰۲۱

  • ساشا بارون کوهن و نویسندگان مشترک – Borat Subsequent Moviefilm
  • فلورین زلر و کریستوفر همپتون – The Father (برنده)
  • کلوئی ژائو – Nomadland
  • کمپ پاورز – One Night in Miami
  • رامین بحرانی – The White Tiger

بهترین فیلمنامه اورجینال اسکار ۲۰۲۱

  • ویل برسون، شاکا کینگ، کیث و کنی لوکاس – Judas and the Black Messiah
  • لی آیزاک چونگ – Minari
  • امرالد فنل – Promising Young Woman (برنده)
  • درک سیانفرانس، آبراهام ماردر، داریوش ماردر – Sound of Metal
  • آرون سورکین – The Trial of the Chicago 7

بهترین طراحی لباس اسکار ۲۰۲۱

  • Emma
  • Ma Rainey’s Black Bottom (برنده)
  • Mank
  • Mulan
  • Pinnochio

بهترین موسیقی اسکار ۲۰۲۱

  • Da 5 Bloods
  • Mank
  • Minari
  • News of the World
  • Soul (برنده)

بهترین انیمیشن

  • Onward
  • Over the Moon
  • Shaun the Sheep Movie: Farmageddon
  • Soul (برنده)
  • Wolfwalkers

بهترین انیمیشن کوتاه اسکار ۲۰۲۱

  • Burrow
  • Genius Loci
  • If Anything Happens I Love You (برنده)
  • Opera
  • Yes-People

بهترین فیلم بین‌المللی اسکار ۲۰۲۱

  • Another Round (برنده)
  • Better Days
  • Collective
  • The Man Who Sold His Skin
  • Quo Vadis, Aida?

بهترین فیلمبرداری اسکار ۲۰۲۱

  • شان بابیت – Judas and the Black Messiah
  • اریک میسرشمیت – Mank (برنده)
  • داریوش ولسکی – News of the World
  • جاشوا جیمز ریچاردز – Nomadland
  • فدون پاپامیکائیل – The Trial of the Chicago 7

بهترین تدوین فیلم

  • The Father
  • Nomadland
  • Promising Young Woman
  • Sound of Metal (برنده)
  • The Trial of the Chicago 7

بهترین چهره‌پردازی و آرایش مو

  • Emma
  • Hillbilly Elegy
  • Ma Rainey’s Black Bottom (برنده)
  • Mank
  • Pinocchio

اسکار 2021

بهترین طراحی صحنه اسکار ۲۰۲۱

  • “The Father”
  • “Ma Rainey’s Black Bottom”
  • “Mank” (برنده)
  • “News of the World”
  • “Tenet”

بهترین صداپردازی اسکار

  • “Greyhound”
  • “Mank”
  • “News of the World”
  • “Soul”
  • “Sound of Metal” (برنده) اسکار ۲۰۲۱

بهترین جلوه‌های ویژه

  • “Love and Monsters”
  • “The Midnight Sky”
  • “Mulan”
  • “The One and Only Ivan”
  • “Tenet” (برنده)

بهترین فیلم مستند کوتاه

  • “Colette” (برنده)
  • “A Concerto Is a Conversation”
  • “Do Not Split”
  • “Hunger Ward”
  • “A Love Song for Latasha”“The Father”

بهترین فیلم کوتاه

  • Feeling Through
  • The Letter Room
  • The Present
  • Two Distant Strangers (برنده)
  • White Eye

بهترین فیلم مستند

  • Collective
  • Crip Camp
  • The Mole Agent
  • My Octopus Teacher (برنده)
  • Time

جایزه اسکار بهترین ترانه

  • “Fight For You” from “Judas and the Black Messiah” (برنده)
  • “Hear My Voice” from “The Trial of the Chicago 7”
  • “Husavik” from “Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga”
  • “lo Sì (Seen)” from “The Life Ahead (La Vita Davanti a Se)”
  • “Speak Now” from “One Night in Miami…”

دیدگاهتان را بنویسید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.