Nomadland جایزه بهترین فیلم جوایز «جامعه ملی منتقدین ملی» را از آن خود کرد

«جامعه ملی منتقدین فیلم» (NSFC) شنبه ۹ ژانویه بهترین فیلم‌های سال ۲۰۲۰ را معرفی کرد که برنده این جایزه فیلم سرزمین خانه‌به‌دوشان (NOMADLAND) بود. پنجاه و پنجمین دوره از این رویداد سالانه در ۱۳ بخش برندگان را برگزیده‌اند. هر فیلمی که در ایالات متحده در سالن‌های سینما یا پلتفرم‌های دیجیتال پخش شده باشد در این رقابت شرکت داده خواهد شد. سال گذشته این تشکیلات جایزه‌ی بهترین فیلم را به «انگل» (Parasite) «بونگ جون هو» اهدا کرده بود.

شصت عضو «جامعه ملی منتقدین فیلم» از منتقدین نشریات و روزنامه‌هایی چون «نیویورکر»، «لس‌آنجلس تایمز»، «وال استریت ژورنال» و «ان‌پی‌آر» از مناطقی چون لس‌آنجلس، بوستون، نیویورک، فیلادلفیا و شیکاگو تشکیل شده‌اند. «جاستین چانگ» از «لس‌آنجلس تایمز» رئیس فعلی این گروه است.

فهرست کامل برندگان جوایز «جامعه ملی منتقدین»:

بهترین فیلم:

برنده: سرزمین خانه‌به‌دوشان (NOMADLAND)

رتبه‌های بعدی: اولین گاو (FIRST COW)، هرگز به‌ندرت گاهی همیشه (NEVER RARELY SOMETIMES ALWAYS)

بهترین کارگردان:

برنده: کلوئی ژائو (NOMADLAND)

رتبه‌های بعدی: استیو مک‌کویین (SMALL AXE)، کلی رایکارد (FIRST COW)

بهترین بازیگر زن:

برنده: فرانسیس مک‌دورمند (NOMADLAND)

رتبه‌های بعدی: وایولا دیویس (MA RAINEY’S BLACK BOTTOM)، سیدنی فلانیگان (NEVER RARELY SOMETIMES ALWAYS)

بهترین بازیگر مرد:

برنده: دلروی لیندو (DA 5 BLOODS)

رتبه‌های بعدی: چادویک بوزمن (MA RAINEY’S BLACK BOTTOM)، ریز احمد (SOUND OF METAL)

بهترین بازیگر زن نقش مکمل:

برنده: ماریا باکالووا (BORAT SUBSEQUENT MOVIEFILM)

رتبه‌های بعدی: آماندا سایفرید (MANK)، یون یو-جونگ (MINARI)

بهترین بازیگر مرد نقش مکمل:

برنده: پل راکی (SOUND OF METAL)

رتبه‌های بعدی: گلین تورمن (MA RAINEY’S BLACK BOTTOM)، چادویک بوزمن (DA 5 BLOODS)

بهترین فیلمنامه:

برنده: الایزا هیتمن (NEVER RARELY SOMETIMES ALWAYS)

رتبه‌های بعدی: جان ریموند و کلی رایکارد (FIRST COW)، چارلی کافمن (I’M THINKING OF ENDING THINGS)

بهترین فیلمبرداری:

برنده:‌جاشوا جیمز ریچاردز (NOMADLAND)

رتبه‌های بعدی: شابیر کرچنر (LOVERS ROCK)، لئوناردو سیموئز (VITALINA VARELA)

بهترین فیلم خارجی-زبان:

برنده: کالکتیو (COLLECTIVE)

رتبه‌های بعدی: باکورائو (BACURAU) و نزار (BEANPOLE)، ویتالینا وارلا (VITALINA VARELA)

فیلم غیر-داستانی:

برنده: زمان (TIME)

رتبه‌های بعدی: شهرداری (CITY HALL)، کالکتیو (COLLECTIVE)


منبع : Deadline

دیدگاهتان را بنویسید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.